3 listopada 2019r. na cmentarzu żydowskim w Siołkowej koło Grybowa, został uroczyście odsłonięty pomnik upamiętniający zagładę Żydów z grybowskiego getta. Odsłonięto również cztery granitowe tablice z wyrytymi imionami i nazwiskami 1774 osób pomordowanych w 1942r. podczas likwidacji getta. Podczas tego wydarzenia zobaczyć można było nową macewę w zachodniej części kirkutu, która upamiętnia wszystkich rozstrzelanych w egzekucjach na terenie cmentarza ale i tych zabitych w mieście, a pochowanych na terenie cmentarza. Miejsce gdzie się znajduje to również odkryte niedawno masowe groby (dzięki badaniom m.in. georadarem), o których wcześniej nie było wiadomo.
Masowe groby jak i ścieżka prowadząca do nich zostały odkryte przede wszystkim, dzięki analizie zdjęcia lotniczego z 1944r. Teren ten został następnie przebadany metodami nieinwazyjnymi m.in. georadarem. Prowadzono również kwerendy naukowe w archiwach, celem znalezienia informacji na temat egzekucji na terenie miasta.
W uroczystości wzięło udział wielu znanych ludzi, m.in.: prezes Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie Tadeusz Jakubowicz, rabin Avi Baumol z JCC, konsul generalny Niemiec w Krakowie dr Michael Gross, dyrektor biura RPO Barbara Imołczyk, Joanna Fikus z Żydowskiego Instytutu Historycznego, Elżbieta Magenheim z Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie, Marcin CHorzewski z AJC, Monika Halaczek z Forum Dialogu, senator RP Wiktor Durlak, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, a także rodziny ofiar zagłady, których krewni są wypisani na pomniku: Lori Unger Aronovitz, Howard Unger; Gail, Dalia i Sidney Blaunerowie, Esther Gilboa, Leela Corman, Katarina, Martin, Lukas, Izak Hrehorcakowie, prof. Jan Woleński, Tadeusz, Magdalena Woleńscy.